Pravidla Sportigo Challenge

Pravidla pro Sportigo Challenge, chování v Českém ráji a vyhodnocení této výzvy.

Cíl

Cílem Sportigo Challenge je zdolat jednotlivé trasy v nejlepším možném čase a s co nejlepším zážitkem.

Trasy

Součástí Sportigo Challenge je 5 tras. Vyberte si tu, jaká vám nejvíce vyhovuje. Postupně můžete splnit všech pět výzev.

Trasy jsou jasně dané. Jde se vždy určeným směrem, ne obráceně.

Mapy a gpx ke stažení najdete v detailu u každé trasy.

Při sejití z trasy se běžec ( cyklista ) vždy vrátí na místo odbočení a pokračuje dál. Při odklonu z trasy ( občerstvení, návštěva památky, bloudění apod. ) se účastník, dle možností, vrátí na místo odkud z ní sešel a pokračuje dále. Zkrátka, žádné zkracování. Raději o kilometr více, než aby na konci chyběl.

Odbočení z trasy je možné v případě nemožnosti průchodu stezkou kvůli aktuálním nepříznivým přírodním podmínkám (například velký polom apod.) nebo při uzavření části stezky od veřejných orgánů. Prosím o zaslání infa pořadateli ( michal@zlatastezka.com ). Obejděte překážku po nejbližší bezpečné cestě a znovu se vraťte zpět na trasu.

Čas, limit

Na žádné trase není stanoven koneční limitní čas. Jdi, jeďte podle sebe.

V tabulce výsledků se uvádí se tzv. Elapsed time – Uplynulý čas – Celková uplynulá dobu běhu od startu do cíle, včetně zastávek a pauz. Věřím, že toto je nejspravedlivější a nejpřesnější způsob, jak vše porovnat. Standardně, jako při závodech.

Registrace

Pokus o zdolání jakékoliv výzvy z Sportigo Challenge je třeba se předem nahlásit a přihlásit se prostřednictvím registračního formuláře. Formulář je v detailu každé trasy.

Odesláním registračního formuláře běžec stvrzuje zveřejnění poskytnutých údajů na webových stránkách a skutečnost, že se seznámil s pravidly.

Zdolání trasy, pohyb na stezce

Zdolání trasy musí být provedeno pouze za užití vlastní síly a po vlastních končetinách. Není dovoleno využívat jakýkoliv dopravní prostředek u běžeckých výzev. U cyklistických výzev je možné použít i elektrokolo, to je ale nutné nahlásit. Elektrokola mají vlastní kategorii.

Podpůrný tým a spoluběžec na trase je povolen. Náhradní vybavení je možné přijmout od podpůrného týmu.

Úspěšný pokus musí být doložen zveřejněním GPS záznamu trasy či odkazem na něj v oblíbených on-line službách jako jsou Garmin Connect, Strava nebo jiná podobná aplikace. A zasláním minimálně dvou fotek z trasy.

Každý úspěšný účastník bude zapsám do výsledkové listiny výzvy Sportigo Challenge.

Každý účastník jde na vlastní odpovědnost, veškerá rizika nese sám. Je povinen dodržovat veškerá pravidla platná v oblasti Českého ráje. Za případné přestupky, úrazy nebo ztrátu majetku nese zodpovědnost sám účastník.

Tyto výzvy jsou brány jako individuální osobní výzva, není to organizovaná sportovní akce.

 

Pohybujte se, prosím, po celém Českém ráji bezpečně, s ohledem na přírodu, okolí a další běžce, turisty, cyklisty a další osoby. Nezanechávejte po sobě žádné odpadky. V noci se chovejte tiše, nerušte zvířata.

Všechny pokyny, jak se chovat v oblasti Chráněné krajinné oblasti Český ráj najdete zde: pokyny pro návštěvníky Českého ráje.

Máte dotaz? Zprávu? Napište mi

1 + 2 =

Zlatá stezka Českého ráje

R

Dálková turistická trasa

R

Ultra běžecká výzva

R

118 km, 3000 m+

R

Červená turistická značka

R

Zážitky, výkon, památky a krásy přírody