Sportigo Challenge

Český ráj

Pět tras, pět výzev. Kolo & běh.

Jediný limit jsi ty sám.

Sportigo Challenge Český ráj

Běh a kolo, 5 tras, 5 výzev. Jakou si vybereš? Dáš všechny v jednom roce? Kdo kde bude nejrychlejší?

Osobní výzvy v Českém ráji. Zaregistruj se a otestuj se v Českém ráji.

/ve spolupráci s blogem www.sportigo.cz/

O výzvě

Pět osobních výzev po Českém ráji, pro běžce a pro cyklisty.

Co si vybereš? Ty nejodolnější z vás, zkusí během roku všech pět, co říkáš?

Jednotlivé výzvy jsou založeny na principu FKT ( Fastest Known Times ) – cílem je absolvovat definovanou trasu v co nejkratším možném čase.

Jak vše probíhá:

  1. vyber trasu
  2. registruj se ( registrační formulář je vždy u detailu trasy )
  3. jdi na to
  4. pošli záznam výkonu z aplikace
  5. zde na webu najdeš výsledky ( tabulka výsledků zde )

Je to takto jednoduché, nic jiného za tím nehledej. Obuj běžecké boty, připrav si kolo a vyraz se porvat s Českým rájem.

Popis jednotlivých tras Sportigo Challenge Český ráj

Maloskalská 15

Rychlá patnáctka po cyklostezkách a silnicích mezi Dolánky a Malou Skálou. Vyzkoušej svou rychlostní vytrvalost na rychlé trase proti a po proudu Jizery.

Start a cíl u vjezdu do parkoviště v Dolánkách, u Dlaskova statku – po červené k mostu přes Jizeru a cestou k jezu – stezkou k Zrcadlové koze, jediná část, kde hrozí trocha bláta – po silnici do Rakous a dál do Malé Skály – Boučkův statek, otočka – zpět po cyklostezce podél Jizery, dvakrát přes most a Jizeru – po železničním mostě znovu přes Jizeru – stále po cyklostezce zpět do cíle.

Příhrazská 20

Trailová dvacítka po Příhrazských skalách a okolí s zajímavým profilem. Start a cíl u Valečova.

Start a cíl u parkoviště pod Valečovem, na úrovni horního výjezdu z parkoviště – po červené k hradu – rozcestí Valečov – po zelené Zápudov – Branžež – po silnici – rozcestí Nová Ves – po žluté, směr Drhleny – u rekreační ho střediska Zlaté údolí odbočení nalevo a po cca 100 metrech doprava a  lesem, neznačená cesta, napojení na modrou – po modré k rozcestí Pod Malou sněhurkou – doprava na zelenou –  na další rozcestí na neznačenou lesní cestu, doleva – Srbsko – napojení na červenou, lesem a mezi skalami a dál nahoru až k rozcestí U věže – po žluté na Hrázku – po modré ke Krásné vyhlídce – po červené směr k Drábským světničkám ( Studený průchod – lze běžet skrz nebo po cestě okolo, doporučuji cesto okolo ) –  za Studeným průchodem po modré až k Drábským světničkám – zde opět napojení na červenou – Skalka – směr Valečov – od rozcestí Valečov po neznačené cestě dolů a k parkovišti – cíl.

Kozákovská 50

„Mini“ Ultra Českého ráje. Dost výživná padesátka Českým rájem s trasou přes Kozákov. Patnáct set výškových metrů si už nohy zapamatují.

Hodně požitkářský okruh.

Okruh se startem a cílem v Turnově, Sobotecká ulice, přejezd u nádraží – po červené k Hlavatici – Valdštejn – Hruboskalsko – Hrubá Skála – Vidlák – Tychov – Troskovice – Trosky, až nahoru k bráně do hradu, dotknout se hradu a po modré směr Borek – po cyklostezce do Rokytnice a do Doubravice – po modré k rozcestí Osudová – Sedmihorky – po modré ( Angrova stezka ) Karlovice – Svatoňovice – Kvítkovice – po zelené kokolo Dubecka – Loktuše a po žluté nahoru na Kozákov – po červené na Hamštejnský hřeben – Koberovy – po modré okolo Suchých skal a dolů do Malé Skály – po červené okolo Pantheonu na Frýdštej a dál směr na Dolánky – Dlaskův statek – po červené pod Hrubým Rohozce – přes Turnov, stále po červené – železniční most přes Jizeru a cíl.

Gravel / MTB 60

60 km výzva pro gravel / mtb bike Českým rájem.

Trasa vede většinou cyklostezkách, rozbitých lesních silničkách a lesních cestách. Pár úseků je po silnici.

Start a cíl Turnov, Sobotecká ulice, u výjezdu z parkoviště – po 4087 na Valdštejn – Hruboskalsko – před arboretem odbočka na Kacanovy po 4012 – po 4009 směr Skokovy – Žehrov – pod Příhrazskými skálami směr Olšina – Dneboh – Zasadka – Branžež, vše po 4009 – na rozcestí Na Branžežské cestě odbočení doprava na 4014 a výjezd k rozhledně Čížovka – po silnici do Kamenice a dál k hradu Kost – po 4010 do Libošovic – Pleskoty – Vežický rybník – napojení na 4015 a výjezd k Hrubé Skále – sjezd do Doubravice a po 4010 přes Sedmihorky a Pelešany zpět do Turnova.

100 Českým rájem

100 km výzva pro silniční cyklisty Českým rájem s horskou prémií na Kozákově.

Trasa vede většinou po silnicích druhé a třetí třídy. 

Start a cíl je v Kněžmostě na náměsí, zde je i parkoviště – Suhrovice – Drhleny – Kamenice – Kost – Libošovice – Vyskeř – Hrubá Skála – Vidlák – Troskovice – Újezd pod Troskami – Rovensko pod Troskami – Lestkov – Kozákov – vrch Kozákov – Záhoří – Pelechov – Koberovy – Besedice – Malá Skála – Frýdštejn – Jenišovice – Sychrov – Pěnčín – Svijanský újezd – Svijany – Doubrava – Olšina – Dneboh – Zásadka – Boseň – Kněžmost

5 Sportigo Challenge

Speciální Challenge.

Všech 5 tras v jednom roce.

Kdo z vás vyzve všech pět tras Sportigo Challenge v průběhu jednoho kalendářního roku?

Pravidla

Pro regulérní absolvování jednotlivých tras v rámci této Sportigo Challenge je nutné dodržovat pravidla.

Dodržet trasu

Dodrž jednotlivé předepsané trasy

Nahlaš výsledek

Před startem se registruj. Po úspěšném zdolání nahlaš výledek ( záznam z apky ) a pošli pár fotek.

Respekt k okolí

Dodržovat pravidla chování v Chráněné krajiné oblasti Českého ráje. Respektovat sebe a okolí.

Po vlastních

Zdolání běžeckých tras musí být provedeno pouze za užití vlastní síly a po vlastních končetinách. Není dovoleno využívat jakýkoliv dopravní prostředek.

Pro cyklo trasy jen kolo nebo elektrokolo ( nutno nahlásit předem, mají vlastní kategorii ). Koloběžky a elektrokoloběžky svou kategorii nemají.

Výsledky

Výsledky Sportigo Challenge Český ráj

Po úspěšném zdolání jednotlivých tras musí každý nahlásit svůj čas na trase a poslat záznam výkonu z aplikace ( Garmin, Strava a podobně ). Všechny výsledky budou zapsány do výsledkové listiny.

Je také vypasána speciální kategorie – 5 Sportigo Challenge, kde bude uveden souhrný čas těch z vás, kdo zdolají všech pět tras v jednom kalendářním roce.

FAQ

Je nějaké povinné vybavení?

Ne, povinné vybavení není. Každý účastník jde (jede) každou jednotlivou výzvu na vlastní nebezpečí, každý zodpovídá sám za sebe.

K doporučenému vybavení patří plně nabitý mobilní telefon se staženými aplikacemi mapy.cz a zachranka. 200-300 Kč v hotovosti pro nákup potravin. Kvalitní obuv a příruční osobní lékárničku.

U cyklo tras pár kusu servisní výbavy pro defekt, či menší opravy. Cyklo helma je samozřejmostí.

 

Musím jít, běžet, stále se stejným vybavením?

Ne, nemusíš. Věci můžeš dle potřeby měnit. Vybavení můžeš přijmout i od své podpory na trase nebo si nějaké cestou koupit. Základní podmínkou je dodržet trasu, zvládnout to po svých. A udržovat vždy a všude pořádek a nezanechávat nikde žádné odpadky.

 

Mohu použít hůlky?

Ano, trekinkové turistické hůlky nebo trailové běžecké hůlky můžeš použít.

Nesmíš využít kolo, koloběžku, in line brusle a jiný dopravní prostředek.

 

Dá se po cestě doplnit voda, koupit potraviny?

Ano, po celé trase z každé výzvy je mnoho možností, kde se koupit něco k občerstvení.  U detailního popisu trasy je pár hlavních míst vždy uvedeno. Mimo letní sezonu si ale raději dopředu ověřte otevírací dobu. Přehled hlavních možností, kde doplnit vodu a potraviny najdete v článku: Voda a občerstvení na Zlaté stezce

Mohu sejít z trasy?

Ano. Pro prohlídku památek a jiných zajímavostí nebo pro nákup potravin je možné se odchýlit od trasy, ale následně je nutné se vrátit na toto místo a odtud pokračovat dál. Vše je popsáno v podrobných pravidlech.

Je nějaký limit na dokončení?

Ne, na žádné z pěti tras Sportigo Challenge není časový limit na dokončení, je to jen čistě na tobě. Můžeš jet na rekord trasy nebo si to užít. Nebo oboje dohromady, ale limitem se nestresuj.

Mohu vyrazit i bez registrace?

Ano, na každou z tras může vyrazit každý a jít dle vlastních pravidel, jen nezaznamenáme jeho čas. Když někoho naše trasy inspirují, třeba jen k turistickému výletu, jen dobře.

Chcete se s ostatními podělit o své zážitky? Sepište to, přidejte pár fotek a pošlete na michal@zlatastezka.com, rád to zveřením zde na blogu a ostatní mohou obdivovat váš výkon a zážitky.

 

Musím běžet nebo jít celou cestu sám?

Nemusíš. Na ruzných úsecích tě mohou doprovázet tvý přítelé, kamarádi. Ale ty jdeš celou trasu a po svých smile Můžete také zdolat jednotlivé trasy výzvy ve dvou, ve třech nebo ve větší partě a zapsat časy všech.

V průběhu výzvy je možné přijmout od podpory občerstvení nebo náhradní vybavení.

Mohu je cyklo výzvy na elektrokole

Ano, můžeš. Je třeba to nahlásit při registraci a při zaslání výsledku. Elektrokola mají vlastní kategorii.

Mohu jet cyklo výzvy na koloběžce nebo na elektrokoloběžce

Ano, můžeš, ale jen mimo soutěž. Vyzkoušej si trasu, nemusíš se registrovat. Pro koloběžky a elektrokolěžky zatím není vypsána kategorie.

Kde zaparkuji?

Každá trasa je koncipována jako okruh, stejné místo startu a cíle. Start je vždy nedaleko většího parkoviště. V detailním popisu trasy je napsáno, kde se dá zaparkovat.

Blog

z Českého ráje

Bylo to krásně náročný

Bylo to krásně náročný

Katka a Naty Turkovi a s nimi dvě psí holky se na turistický přechod Zlaté stezky vydaly ve směru z Mladé Boleslavi.  Start v Mladé Boleslavi byl v pátek 23.9. cca v 8.00 a do Jičína dorazily v neděli 25.9. v 19.30.  Zhodnocení po dokončení bylo stručné, ale...

Zlatá stezka pro Kačenku 

Zlatá stezka pro Kačenku 

Katka a Darina spojily svůj přeběh Zlaté stezky Českého ráje s dobročinnou sbírkou, podobně jako Bára na jaře. Myslím, že to je od holek skvělý nápad a určitě dobrá inspirace do budoucna pro ostatní.  Na začátku byl jasný plán (cituji s FC události):   Pokusíme se...

Zlatá stezka Českého ráje

R

Dálková turistická trasa

R

Ultra běžecká výzva

R

118 km, 3000 m+

R

Červená turistická značka

R

Zážitky, výkon, památky a krásy přírody