O webu

Český ráj je nádherná oblast plná památek a přírodních krás. Jako stvořená pro turismus a jiné podobné aktivity.

Zlatá stezka Českého ráje probíhá celou oblastí a jde okolo většiny významných míst tohoto kraje. Když se to vše sečte, je ze Zlaté stezky ideální dálková tras, pro běžce ultra výzva, kde spojí výkon, prožitek a poznání.

Mým cílem je ukázat Český ráj, jeho památky, významná místa a Zlatou stezku. A zároveň znovu založit tradici Zlaté stezky jako dálkové trasy pro turisty a ultra FKT výzvy pro běžce a tuto tradici rozvíjet.

Přeběh nebo přechod Zlaté stezky není organizovaný hromadný závod, jde o osobní výzvu.

Ale díky registraci při začátku pokusu o zdolání Stezky a zaznamenávání výsledných časů úspěšných běžců a turistů do Klubu Zlaté stezky vzniká unikátní seznam velkých výkonů a odkaz pro budoucnost.

Vše jsem zaštítili pravidly a doporučeními, které mají za cíl bezpečnost turistů a běžců a zároveň ochranu přírody a památek Českého ráje.

Zdolat celou Zlatou stezku Českého ráje vyžaduje od běžce a turisty velký výkon, odhodlanost a úsilí, včetně značné odvahy.

Přeji všem, aby si užili krásu Českého ráje a hodně síly na zdolání Zlaté stezky Českého ráje.

Michal

Nejlepší vzdělání, kterého můžeš dosáhnout, získáš díky cestování. Nic tě nenaučí víc, než když budeš objevovat svět a sbírat zážitky.

Zlatá stezka Českého ráje

R

Dálková turistická trasa

R

Ultra běžecká výzva

R

118 km, 3000 m+

R

Červená turistická značka

R

Zážitky, výkon, památky a krásy přírody

O mně

Běhám, jezdím, cestuji. Řídím se osobním heslem Více poznat, více zažít.

Český ráj je mým tréninkovým hřištěm. Díky tomu mám celou oblast Českého ráje proběhanou, včetně nenápadných lesní cestiček a skrytých přírodních krás. Při svých pravidelných výpravách do Českého ráje se prokousávám stále hlouběji do jeho tajemství a stále více se mi zažírá pod kůži. Obdivuji, co zde příroda vytvořila a rád se o to podělím s ostatními.

Má osobní běžecká a jiná dobrodružství najdete na blogu www.sportigo.cz, sledujte také mé sociální sítě.

Spolupráce

Pro web zlatastezka.com nabízím možnost spolupráce pro jednotlivé běžce a turisty, ale také pro firmy, které nabízejí sortiment pro běh a turistiku.

Máte zážitek, recenzi nebo nějaký nápad, který by se vztahoval k Českému ráji, běhání, kolu nebo turistice?

Kam dál?

Vše o dálkové trase a ultra výzvě Zlatá stezka Českého ráje

Sportigo challenge

Trasy v Českém ráji

Blog

 

Sledujte